Bilim kurgu sevmeyen yoktur herhalde aramızda, birçoğunu bizzat izledim diğerleri ise kesinlikle izleyeceğim efsane bilim kurgu dizileri ile sizlerleyim.

1- DOOM PATROL


IMDB: 8.7

TARİH: 15 Şubat 2019

KONUSU

Başlarına korkunç şeyler gelmiş ve yetenekleri yerine kusurları olan Robotman, Negative Man, Elasti-Girl, Crazy Jane ve Doktor Niles Caulder . Doom Patrol’ün her bir üyesi onlara insanüstü yetenekler ve kusurlar kazandıran korkunç kazalar geçirir. Bu kusurları, “Chief” lakaplı bilim adamı Dr. Niles Caulder çeşitli yöntemlerle örtüyor ve karakterleri dış dünyadan uzak tutarak korumaya çalışıyor. Doom Malikanesi denilen yerde toplumdan yalıtılmış bir şekilde yaşamak canlarına tak edince kasabaya geziye çıkıyorlar

2- THE WALKING DAED

IMDB: 8.3

YÖNETMEN: Frank DARABONT & Angela KANG

TARİH: 31 Ekim 2010

KONUSU

Bulaşıcı bir hastalık nedeniyle, medeniyet yok olmuş ve insanlar aylaklaşmaya (dizede zombilere aylak diyorlar) başlamış durumdadır. sadece kafalarından vurularak etkisiz hale getirilebilen aylaklar, etrafta bulunan insan ve hayvanları yiyerek beslenirler. Aynı zamanda insanlar ısırılırsa birer zombi oluyorlar. Aylaklar arasında yaşam mücadelesi veren bu küçük grubun liderliğini ise şerif yardımcısı Rick Grimes yapmaktadır.

Rick GRİMES yürüyen Ölüler ile bir çatışmada yaralandıktan sonra kendine gelen ve dünyayı yaşayan ölülerin ele geçirdiğini gören kasaba şerif yardımcısının hikayesini anlatıyor. Rick ailesini bulmak için büyük şehire gidiyor fakat burada durum kendi kasabasındakinden de kötü. Yine de ailesini ve hayatta kalan birkaç kişiyi daha bulmayı başarıyor.The Walking Dead başkahramanının tüm zayıflıklarını ve insani yönlerini göstermeye çalışan, yan karakterlerinin hikayelerine de olabildiğince eğilen, iyi yazılmış, dram, gerilim ve korku dizisidir.

3- THE PUNISHER

IMDB: 8.6

YÖNETMEN: Steve LIGHTFOOT

TARİH: 6 Kasım 2017

KONUSU

Karısının ve çocuklarının ölümünden sorumlu olanlardan intikamını alan Frank CASTLE (Jon BERNTHAL), New York’un yeraltı dünyasından daha derinlere uzanan bir komplonun gün yüzüne çıkmasını sağlar. Artık tüm şehirde “The Punisher” olarak nam salan Frank CASTLE, sadece kendi ailesini değil çok daha fazla insanı etkileyen adaletsizliklerin ardındaki gerçekleri ortaya çıkarmalıdır.

4- THE ORVILLE

IMDB: 7.9

YÖNETMEN: Seth MACFARLANE

TARİH: 7 Eylül 2017

KONUSU

Gelecek vaat eden Planetary Union subayı Ed Mercer’ın (Seth MacFarlane) hayatı ve kariyeri, eşini yatakta başka biriyle yakalaması ardından alt üst olmuştur. 40’ından önce yıldız gemisi kaptanı koltuğuna oturması beklenen Mercer, artık sıradan bir subay olarak hayatın sürdürmektedir. Derken bir yıl sonra beklenmedik bir fırsat karşısına çıkar ve yeni yıldız gemilerinden birine, USS Orville’e kaptan olarak atanır.

Ancak çiçeği burnunda Kaptan Mercer’ı bir sürpriz beklemektedir; USS Orville’e ikinci kaptan olarak boşandığı karısı Kelly Grayson atanmıştır. Dünyanın yıldızlararası filosunda yer alan, çok da iyi olamayan araştırma gemisi U.S.S. Orville’in ve Union subayı Ed Mercer’ın maceraları konu ediliyor

5- GOTHAM

IMDB: 7.9

YÖNETMEN: Bruno HELLER

TARİH: 26 Temmuz 2014

KONUSU

DC Comics’in ünlü kahramanı Batman’in şehri olarak bildiğimiz Gotham’ın, Batman’den öncesini anlatacak dizi; Polis Departmanı’nda çalışan James Gordon’ı merkezine alacak. Bruce’un Batman’e dönüşme yolculuğuna eşlik edecek Gordon, şehirdeki pek çok kötü adamla da mücadele edecek. Ayrıca Penguen, Kedi Kadın, Bilmececi ve Zehirli Sarmaşık gibi Batman evreninin birçok ünlü karakteri; gençlik halleriyle Gotham’da boy gösterecekler!

6- THE FLASH

IMDB: 7.9

YÖNETMEN: Greg BERLANTI , Geoff JOHNS , Andrew KREISBERG

TARİH: 7 Ekim 2014

KONUSU

Geçmişinde büyük bir trajedi yaşamış Barry Allen, Central City Polis Birimi’nde çalışan ve suçluların arkalarında bıraktıkları ipuçlarını toplayan bir adli laboratuvar asistanıdır. Talihsiz bir yıldırım kazası yaşamasının ardından süper hız gücüne sahip olan Barry, Flash kimliğine bürünür ve kötü adamları adalete teslim etmeyi kendine görev edinir. Artık Central City’nin yüzleşeceği suçların karşısında durabilecek bir süper kahramanı vardır

7- STAR TREK DISCOVERY

IMDB: 7.4

YÖNETMEN: Alex KURTZMAN & Bryan FULLER

TARİH: 19 Eylül 2017

KONUSU

Star Trek serisinin olaylarından 10 yıl öncesini konu edinir. Uzun metrajlı filmlerin zaman çizelgesinden ayrı olarak, yeni dünyalar ve medeniyetler keşfeden USS Discovery mürettebatını izler. Discovery, Star Trek tarihinde daha önce bahsedilen ancak keşfedilmemiş bir olayın etrafında dönüyor. CBS’in yeni online streaming servisi üzerinden izlenebilecek olan dizi, sürekli bahsi geçen Romulan Savaşı’nı ve Martin Green’in Commander Rainsford karakterine odaklanacak.

8- BLACK MİRROR

IMDB: 8.9

YÖNETMEN: Charlie BROOKER

TARİH: 4 Aralık 2011

KONUSU

Hayatımızı kolaylaştırmak için tasarladığımız teknolojilerin aslında hayatımızı nasıl zindan çevirdiğinin her bölümde farklı içeriklerle anlatılan ve kanıtlanan mükemmel bir dizi daha net açıklayacak her hangi bir cümle kuramıyorum.

9-

IMDB: 8.1

YÖNETMEN: Greg BERLANTI , Akiva GOLDSMAN , Geoff JOHNS

TARİH: 3 Ekim 2018

KONUSU

Bir grup süper kahraman gencin güçlerini keşfeder ve bir araya gelir. Bu ekibe liderlik edecek kişi de Dick Grayson, yani Robin. Eski ortagı Batman ile yollarını ayıran Dick GRAYSON, bir akıl hocasına fazlasyıla ihtiyaç duyan bu süper sorunlu kahraman gençlere katılır.

10- THE EXPANSE

BİLİM KURGU

IMDB: 8.4

YÖNETMEN: Mark FERGUS , Hawk OSTBY

TARİH: 23 Kasım 2015

KONUSU

Canterbury uzay gemisi. Yüzyıl önce Asteroid Kuşağında taşıma gemisi olarak kullanılırken şimdi su nakliyesi yapmakta, Saturn halkalarındaki buzu kolonilere dağıtmaktadır. Canterbury, yetersiz olmaları veya geçmişleri daha iyi işlere uygun olmaması gibi sebeplerle başka yerde iş bulamayanlar için bir fırsat olarak görülmektedir. The Expanse deneyimli dedektif Miller, oldukça zengin bir ailenin kayıp kızını bulmak için bir uzay gemisi kaptanıyla işbirliği yapar. Olayı araştırdıkça kahramanlarımız, insanlık tarihinin en büyük komplolarından biri ile karşı karşıya olduklarını fark ederler.


UMARIM KEYİFLE İZLERSİNİZ BU EN İYİ 10 BİLİM KURGU DİZİLERİNİ.

YORUM YAPMAYI UNUTMAYIN GÖRÜŞLERİNİZİ BANA BİLDİRİRSENİZ SEVİNİRİM.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir