Arkadaşlarla birlikte ailece yada moralin bozukken tek başına izle. Ama iddia’ lıyım hangi koşulda izlersen izle gülmekten başına ağrıların gireceği EN İYİ 10 KOMEDİ ağrı kesicileri hazırlayın 😀

02/12/2019

1- HABABAM SINIFI SERİSİ

IMDB: 9.4

YÖNETMEN: Ertem EĞİLMEZ

SENARİST: Umur BUĞDAY & Rıfat ILGAZ

TARİH: Nisan 1975

KONUSU

Öğrencilik hayatları haylazlık ve tembellik üzerine kurulu olan bir sınıf dolusu matrak öğrencinin, Özel Çamlıca Lisesi’nde yaşadığı yer yer eğlenceli, yer yer de dokunaklı anlar yaşayan öğrenciler. Keskin zekaları sayesinde tüm öğretmenlerini avuçlarında oynatıp okul düzeni ve eğitim sistemini alaşağı eden bu birbirinden renkli karakterdeki öğrenciler okulun en yaramaz sınıfıdır.

Ancak bu hükümdarlık okula atanan yeni müdür muavinin gelişiyle sarsıldığında, Hababam Sınıfı daha önce hiç karşılaşmadığı türden bir disiplin anlayışına ve zekaya sahip olan Mahmut Hoca tarafından unutulmaz derslere tabi tutulur.
Hababam Sınıfı serisinin ilk filmi olan bu yapıt Rıfat Ilgaz’ın ölümsüz eseri Hababam Sınıfı romanından uyarlanmıştı.

2- BACK TO THE FUTURE SERİSİ

IMDB: 8.5

YÖNETMEN: Robert ZEMECKİS

SENARİST: Robert ZEMECKİS & Bob GALE

TARİH: 3 Temmuz 1985

KONUSU

Geleceğe Dönüş’te, deli dolu bilimadamı Dr. Brown zamanda yolculuğu mümkün kılan bir araba geliştirir. Dönemin özellikle tasarımıyla öne çıkan otomobillerinden olan bir DeLoran’ın içine gizlenmiş bu makineyi ilk kullanan genç Marty ufak bir zamanlama yanlışıyla gelecek yerine geçmişe gönderilir.

Otuz yıl öncesine dönen Marty’nin burada yaptığı bir hamle, kendi kaderini ilginç bir noktaya sürükleyebilecek bir hataya sebebiyet verir. Artık Marty’nin yapması gereken tek şey kendi doğumunu bile engelleyecek bu hatayı bir şekilde düzeltmeye çalışmak olacaktır.

3- PK

IMDB: 8.2

SENARİST: Rajkumar HIRANI

YÖNETMEN: Rajkumar HIRANI & Abhijat JOSHİ

TARİH: 19 Aralık 2014

KONUSU

P.K..(Aamir Khan) başka bir gezegenden gelen bir yabancının tanrıyı bulma çabasını konu alan düşünceler komedisidir. P.K.(Aamir Khan) Daha önce kimsenin sormadığı sorular sorar. Bunlar masum, çocuk gibi sorulardır ama cevapları enteresandır.P.K.’in masum gözlerini gören insanlar kendi monoton hayatlarını gözden geçirirler.P.K.’in sadık arkadaşları ve dostları olur. Kırık kalpleri düzeltir öfkeleri dindirir. P.K.’in çocuksu merakı kendisi ve milyonlarca insan için manevi bir yolculuğa dönüşür.

4- DEADPOOL SERİSİ

IMDB: 8.0

YÖNETMEN: Tim MİLLER

SENARİST: Rhett REESE & Paul WERNİCK

TARİH: 12 Şubat 2016

KONUSU

Eski bir özel kuvvetler görevlisi olan Wade Wilson ordudan ayrıldıktan sonra kendi çöplüğünde, kendi kurallarına göre takılan, kötünün iyisi bir adamdır. Hayatına yeni giren Vanessa ile harika bir uyumu varken bir şeylerin tam da yolunda gittiğni düşünürken, kanser olduğu gerçeğiyle yüz yüze kalır.

Sevdiği kadını bu acılı süreci izlemekten kurtarmak için onu terk eden Wade, kendisine tedavi umudu sunan bir bilimsel projeye katılır. Gizli bir organizasyondan birileri Wilson ile kontak kurarlar ve ona kanserini iyileştirecek yetenekler vaat ederler. Wilson isteksizce kabul eder. Bu sırada Wilson, Ajax ve Angel Dust ile tanışarak onların eşliğinde bir laboratuara götürülür. Ajax, Wilson’a bir mutasyon aktive edici serum enjekte ederek günlük işkenceye tabi tutar.

Wilson’ın vücudu cevap vermediğinde, Ajax onu oksijen odasında boğmaya çalışır; onu iyileştiren, ancak kendisini şekilsiz bırakan hızlandırılmış bir iyileştirme faktörü ortaya çıkar. Sonrasında Wilson laboratuarı yok etmenin bir yolunu bulur ve çektiği çileden kurtur.. Fakat tüm bu özellikleriyle tek bir amacı vardır, Ajax “Francis”ten intikam almak! Hayatından kimi kesitleri de bizlerle paylaşan kahramanın intikam öyküsünde Profesör X’in ekibinden erdemli Colossus ve ergenlik çağındaki Negasonic Teenage Warhead de ona eşlik ediyor.

5- THE HANGOVER SERİSİ

IMDB: 7.7

YÖNETMEN: Todd PHİLLİPS

SENARİST: Jon LUCAS & Scott MOORE

TARİH: 10 Temmuz 2009

KONUSU

Filmde arkadaşlarının düğününden iki gün önce bekarlığa veda partisi için Las Vegas’a giden dört arkadaş,sarhoş oldukları parti gecesinin sabahında odalarında bir kaplan, tavuklar ve dolapta ağlayan altı aylık bir bebek ile uyanırlar.

Ayrıca damat ortada yoktur. Bir gece öncesine dair hiçbirşey hatırlamayan üç arkadaş ip uclarını takip ederek işlerin nerede kontrolden çıktığını bulmak zorundadırlar. En önemlisi de damadı bularak zamanında Los Angeles’a düğününe yetiştirmeleri gerekmektedir.

6- HOKKABAZ

IMDB: 7.5

YÖNETMEN: Cem YILMAZ & Ali Taner BALTACI

SENARİST: Cem YILMAZ

TARİH: 20 Ekim 2006

KONUSU

Çocukluğundan beri sihirli şeylere ilgili duymuş olan İskender (Cem Yılmaz), dikiş tutturamamış genç bir adamdır. Israrla kendisinin bir sihirbaz olduğunu iddia etse de, yakın arkadaşı ve yoldaşı Maradona haricinde hiç kimse bunu kabul etmez ve küçümseyerek onun bir hokkabaz olduğunu iddia ederler.

İskender’in babası Sait de, evladından utanmaktadır. Oğlunu hiç bir zaman takdir etmez, çünkü o da oğlunun yaptığı işten gurur duymamaktadır. Mecburi nedenlerden ötürü, İstanbul’dan kaçarcasına turneye çıkmak zorunda kalan ikili, yanlarına Sait’i de almak zorunda kalırlar. Baba ve oğul, bu turne sayesinde biraz olsun yakınlaşsa da, yaşanacak birbirinden ilginç olaylar, herşeyin farklı bir seyirde gitmesine neden olacaktır

7- HOME ALONE SERİSİ

IMDB: 7.5

YÖNETMEN: Chris COLUMBUS

SENARİST: John HUGHES

TARİH: 10 Kasım 1990

KONUSU

Kevin, ailesi Fransa’ya tatile giderken yanlışlıkla evde unutulur. Başta panikleyen Kevin bunun fırsat olduğunu çok geçmeden anlar ve yalnızlığın tadını çıkarmaya başlar. Yalnız kaldığı anda, evini de hırsızlara karşı korumak zorunda kalacağını anlar. Harry ve Marv’ın niyeti, Kevin’in mahallesindeki tüm evleri soymaktır. Kevin’in evinin kolay lokma olmayacağını acı deneyimlerle öğreneceklerdir.

8- YAHŞİ BATI

IMDB: 7.4

YÖNETMEN: Ömer Faruk SORAK

SENARİST: Cem YILMAZ

TARİH: 1 Ocak 2010

KONUSU

  1. Yüzyıl’da özel bir görev kapsamında padişah tarafından Amerika’ya gönderilen iki Osmanlı yetkilisi Aziz Bey (Cem YILMAZ) ve Lemi Bey (Ozan GÜVEN) trenle yaptıkları yolculuk esnasında yanlarında taşıdıkları değerli elması, treni durduran haydutlara kaptırırlar. Sonrasında hem elması bulmak hem de çalınan paralarını toparlamak için para kazanmanın yollarını arayan ikili dönemin revaçta olan işlerinden birine atılırlar. Kasabalarda aranan azılı suçluluların peşine düşüp ödül avcısı olan ikilinin, maceralı yolculuğu sadece bunlarla sınırlı kalmaz. Yaşadıkları kasabada başlarına türlü dertler açan ikiliyi fazlasıyla eğlenceli maceralar beklemektedir.

9- POLICE ACADEMY SERİSİ

IMDB: 6.7

YÖNETMEN: Hugh WILSON

SENARİST: Neal ISRAEL & Pat PROFT

TARİH: 23 Mart 1984

KONUSU

Bir Amerika şehrinde, polis teşkilatı polis memuru sayısının azalması yüzünden büyük sıkıntılar çekmektedir. Başkan, yeni polis memurları alınmasını ister ve duyuru yapılır. Kentin valisi Polis Akademileri’nin artık ırk, cinsiyet, boy, kilo ve eğitim ayrımı yapmaksızın polis olmak isteyen herkese açık olduğunu beyan eder. Bunun üzerine her biri farklı ortamlardan gelen, birbirinden ilginç ve farklı kişiliklere sahip insanlar Polis Akademisi’ndeki seçmelere katılmak üzere Akademi Kampüsü’ne gelirler.

Polis adayları bu durumdan son derece hoşnuttur. Ancak onları eğitmekle sorumlu olan üstleri, bu acemi çaylakları nasıl yola getireceklerini kara kara düşünmeye başlamışlardır bile. Öğrencilerin hemen hepsi, eğitimlerini tamamlayıp iyi birer polis olarak emniyet teşkilatına katılmaya kararlıdırlar. Ancak bazılarının geliş sebebi çok farklıdır. Ya akademiye yazılacak, ya da hapse gireceklerdir…

10- I FEEL PRETTY

IMDB: 5.4

YÖNETMEN: Abby KOHN & Marc SILVESTEIN

SENARİST: Abby KOHN & Marc SILVESTEIN

TARİH: 24 Ağustos 2018

KONUSU

Acayip Güzelim, hayatından memnun olmayan bir kadının başına aldığı darbe sonrasında değişen yaşantısını konu ediyor. Renee Barrett (Amy Schumer) kendine güveni düşük bir kadındır. İyi bir işe, daireye ve arkadaşlara sahip olmasına rağmen yine de mutsuzdur. Günlük olarak güvensizlik ve yetersizlik hisleriyle baş etmeye çalışan genç kadın günün birinde spor yaparken bisikletten düşer ve başına sert bir darbe alır. Aldığı bu darbe sonucu öz güveni kontrolsüz bir şekilde yükselir ve çok güzel olduğu inancına sahip olur. Dünyanın en etkileyici kadını olduğunu düşünerek hayatını korkusuzca yaşamaya başlayan kadın kariyer basamaklarını hızla tırmanırken, idol olarak aldığı patronunun da saygısını kazanır.

Bu da benden sizlere bonus

BONUS: 3 İDİOTS

komedi

IMDB: 8.4

YÖNETMEN: Rajkumar HIRANI

SENARİST: Rajkumar HIRANI & Abhijat JOSHİ

TARİH: 25 Aralık 2009

KONUSU

3 Aptal’da Rancho Chhanched( Amir KHAN), Farhan Qureshi(Ranganathan MADHAVAN) ve Raju Rastogi(Sharman JOSHI) Hindistandaki en iyi mühendislik okulunda okuyan ve okulun yurdunda aynı odada kalan üç öğrencidir. Raju ailesini fakirlikten kurtarma gibi bir ideale sahipken Farhan ailesinin isteği doğrultunda bu bölümü seçmiştir. Rancho ise makinelere duyduğu tutku nedeniyle mühendis olmayı istemektedir.

Bu üçlü ve profesörleri Viru arasında yaşananlar, dostluk kavramını beyaz perdeye yansıtırken eğitim sistemini de sert ve eğlenceli bir şekilde eleştirir niteliktedir.

Yazdığım diger EN İYİ 10 LİSTESİ‘ ne buradan ulaşabilirisiniz


2 yorum

ayse-eveozelders · 29 Mart 2019 16:27 tarihinde

Takip edilmeye değer bir websiteniz var

    Emir YILMAZ · 16 Nisan 2019 15:38 tarihinde

    Değerli görüşünüz için çok teşekkür ediyorum. Elimden geldiğince yazmaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir