Hayattan hepimizin beklentileri var. Hepimizin hayalleri var, öyle değil mi? Peki bu HAYALLERE ulaşmak için neler yapıyoruz, nelerden vazgeçebiliriz, hayallerimiz için ne fedakarlık yapıyorsunuz.

Evrende her şey kendine ait frekanslar aracılığı iletişim kurarlar. Düşüncelerin bile frekansları vardır. bu frekansı durgun bir suya atılan taş gibi hayal edin, ne kadar büyük bir taş atarsanız etrafa yayılan daha güçlü bir şekilde daha uzaklara gider.

Düşünceler de taşa benzer her bir düşünce ve hayaller belli bir frekans yayar. Bu frekanslar ne kadar güçlü olursa geri dönüşleri de o kadar güçlü olur.

Sabah kalktığınızda dikkat edin nasıl bir hali ile uyandığınıza, eğer olumsuz ve huysuz bir şekilde uyandıysanız, bütün gün o şekilde geçer, çünkü evrene yaydığınız frekanslar da olumsuz ve huysuz oluyorlar.

Tabi ki bu frekanslar daha da büyüyerek geri dönüyorlar işte o yüzden tersinden mi kalktın deyimi hayatımızda sürekli kullanılır. Aynı şekilde huzurlu ve mutlu uyandığımız zaman ise bütün gün sürekli mutlu geçiyor.

İşte bunun nedeni gerçekten frekanslarımız. Hayatımızı kimse değiştirmeyecek zaten gerek yok çünkü bizler o kadar büyük etkenleriz ki hayatlarımızı kimseden yardım almadan mükemmel bir şekilde düzeltebiliriz.

Hem kim seni senden daha iyi tanır ki ne istediğini kim bilebilir. Herkes tahminde bulunabilir sadece o kadar kendini en iyi sen tanırsın ne istediğini en iyi sen bilirsin. O yüzden kalk ve hayatını düzelt istediğini al. Çünkü böyle oturarak o sana gelmeyecek.

hayatta istediklerini almak için ve hayallere ulaşmak beni dinler misin bilmem ama işte sana hayatında istediklerini alabilmen için altın kurallar.

1- Hedef Ve Hayallerini Belirle.

hayallere

Hedef ve hayallerini belirle ama elini korkak alıştırma. Çünkü evren eli açık bir Anne. hedeflerini iyi belir ve her gün o hedeflerinin üzerinden geçmeyi unutma.

2- Pozitif Ol

Pozitif ol dediysem gerçekten pozitif ol pollyanna olmana gerek yok. Gerçekçi ve pozitif ol hayatı sorunları ile kabul et, benimse ve özümse ki hayatta seni benimsesin. Hayallere daha da yakınlaştırsın seni.

3- Hayır Demeyi Öğren

Hayatta bizi en çok zorlayan konu bu aslında. Hayır demeyi bilmiyoruz. Hayat enerjini başkaları ve önemsiz insanlar için boşuna harcama unutma herkes gidince bir sen kalacaksın. o yüzden bırak her şeyi HAYIR de ve hayatını yaşamaya devam et. Ama hayır de dedim diye her şeye herkese de hayır deme önceliklerini ve kriterlerini belirle ve sana ters gelen her şeye hayır de.

4- Tasavvur Et

İstediklerini hayal edip durma onları yaşa. günde en az 1 saat gözlerini kapat kendinle kal. Hayal etmeye başla ve o hayallerini yaşa. Rahat bir koltuğa otur ve o hep istediğin arabayı kullanırken hayal et kendini ve bırak kendini hayaline yaşa hisset o arabanın her ayrıntısını hisset sana yaşatacağı duyguları hisset.

5- Meditasyon Yap

Mutlaka her sabah meditasyon yap. Rahat bir müzik eşliğinde rahat ve sessiz bir otur ve düşüncelerini bırak bir kenara kendin ile kal. Kendini dinle neler hissettiğini anlamaya çalış.

6- Uykunu Düzenle


Kendine bir saat belirle ve o saat geldiğinde elindeki herşeyi bırak ve uyumaya çalış ilk başlarda zorlanabilirsin ama zamanla alışacaksın. Mesela ben her gece saat 2 ye 3 e kadar hep sosyal medyada takılırdım ve sabahları uykusuz ve huysuz bir şekilde uyanırdım.

Artık akşamları saat 10 uyuyorum ve sabahları 6 da kalkıyorum böylece hem meditasyon yapıyorum, sporumu yapıyorum, kahvaltımı yapıyorum ve oturuyorum bilgisayar başına senin için araştırıp bir şeyler yazmaya çalışıyorum.

7- Günlük Tut

Günlük tutmak belkide en önemlisi, kendini en iyi anlatabileceğin ve seni sorğulamayacak olan tek şey günlüktür. Her gün yaz istisnasız olan biten herşeyi hatırladıkça yaz. Ve günlük olarak her şeye şükret; bugün mutlu geçtiği şükret, işe zamanında yetişebildiğin için şükret, otobüsü yakaladığın için şükret, Böyle devam ettikçe şükrettiğin şeylerin hep arttığını göreceksin dene bunu.

8- Düşüncelerini Düzenle

Pozitif düşünmeye çalış dediğimde herkes şunları düşünüyor. Bugün işe geç kalmayacağım, otobüsü kaçırmayacağım yada bugün kötü bir şey olamayacak diye düşünüyorlar bu düşüncelerin hep yanlış koca bir YANLIŞ.

Bu düşünceler yerine Bu gün otobüse zamanında bineceğim, bugün çok güzel geçecek, bugün patron erken geldiğim için sevinecek, işte pozitif düşünce böyle olur.

Çünkü bugün kötü bir şey olmayacak derken bile kötüyü düşünüyoruz, kötüyü düşünürken kötü bir şey olamaması imkansız. O yüzden ne istediğine dikkat et.

9- Kendine İstek Panosu Yap

Sahip olmak istediğin her şeyi ama her şeyi en ufak şeyleri bile bu panoya as ve her gün biraz bakarak kendini onlara sahipmişsin gibi hissetmeye çalış ve bu panoyu sürekli yenile, sürekli yeni şeyler ekle.

10- Öyleymişsin Gibi Yaşa

Hayatının nasıl olmasını istiyorsun bu sorunun cevabını verebilirsen kendine her şey daha mükemmel olacak. Kara verdikten sonra hayatını sanki bütün o istediklerine sahipmiş gibi yaşa.

Her gün ama her gün istediklerine sahip olduğunu hayal ederek hissederek yaşa. Böylece evrene gönderdiğin frekanslar kat kat büyüyerek sana geri gelecek tek yapman gereken fırsatları iyi analiz edip doğru şekilde kullanmak.

UNUTMA HER ŞEYİN ANAHTARI SENSİN. BAŞARI VE MUTLULUK İLE KAL.

Kişisel gelişim hakkında yazdığım diğer yazılarıma buradan ulaşabilirsiniz


2 yorum

Elif · 28 Ocak 2019 19:37 tarihinde

Bu yazı bana o kadar iyi geldi ki o kadar içten ve tam yerinde yazmışsınız ki bayıldım gerçekten. Benim gibi insanlara ilham kaynağı oldu teşekkür ederim ☀️💕

    Emir YILMAZ · 28 Ocak 2019 21:10 tarihinde

    Bu dünyada her şey bizlerden saklandı tıpkı bu yazımdaki bilgiler gibi. Bu yazımda anlattığım bütün her şey yüzyıllar boyunca bizlerden gizlendi. Sır enerjimiz ve düşünce gücümüzü nasıl kullanacağımız hakkında ilerleyen yazılarımda bunların hepsine değineceğim takipte kalın. Çok teşekkür ederim bu değerli yorumlarınız için gerçekten sizlere bir şeyler katabiliyorsam ne mutlu bana. Sevgi ile kalın, bilgi ile kalın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir